пʼятниця, 23 листопада 2018 р.

Казкові герої М.Носова


       Не одне дитяче покоління дружить із героями талановитих книжок Миколи Миколайовича Носова. Осяяні сонячним гумором та запальними хлоп’ячими фантазіями, ці книжки захоплюють сучасних дітей, як колись і їхніх батьків, радісною, невтомною вигадкою.

      На літературну вікторину "Казкові герої М.Носова" завітали першачки 52 школи. Діти  познайомились з життям та творчістю Миколи Носова  та дізнались, що у звичайному житті Носов був дуже мовчазною і замкнутою людиною, яку називали «похмурим буркотуном», але книги він писав виключно веселі. Весело відповідали на запитання вікторини за творами Миколи Носова та з задоволенням подивились мультфільм“ Незнайко на місяці".



середа, 21 листопада 2018 р.

Сонячна країна Миколи Носова


   Майже кожен знайомий з героями Носова:  непосидами, фантазерами, які завжди потрапляють у смішні й найнеймовірніші ситуації. А казковий Незнайко і його друзі-коротунчики із Квіткового міста стали улюбленими героями в усьому світі. Адже оповідання й повісті М. Носова не лише перекладалися майже 100 іноземними мовами. За їх сюжетами створено багато мультиплікаційних і художніх фільмів. Один з них, а саме мультфільм «Незнайко на Місяці», у 1997 р. завоював Гран-прі на престижному кінофестивалі в Каннах
     Запрошуємо вас поринути до чарівного світу найулюбленішого дитячого письменника– Миколи Носова!       Ознайомившись з виставкою "Сонячна країна Миколи Носова", ви дізнаєтесь багато різних цікавих фактів з життя  письменника, а осяяні сонячним гумором та запальними хлоп`ячими фантазіями, твори М. Носова захоплять вас радісною і невтомною вигадкою!

"Привіт!" Всесвітній день вітань

 Нехай звучать слова вітань
По-доброму, з душею.
Нехай ллються, наче пісня
І радують всю Землю.
   21 листопада відзначають Всесвітній день вітань. Це свято запропонували відзначати два брати: Брайен і Майкл Маккомак в 1973 році. Вони заявили, що воно буде своєрідним протестом проти напружених відносин між різними країнами. Щоб повідомити всьому світу про нове свято, брати розіслали в безліч держав свої письмові привітання з  проханням — надіслати таке ж привітання ще десятьом людям. Ідею братів Маккомак підтримали в 180 країнах. Цей день усіх, хто прагне зробити світ більш толерантним та дружнім. 
                                   Кожен вітається по-різному:
  •  у Франції навіть малознайомі люди при зустрічі цілують одне одного.
  •  У Гренландії завжди починають із фрази, яка гарна погода.
  •  В Ізраїлі ви почуєте «Мир вам». 
  • У китайців прийнято кланятись одне одному.Те ж саме у відповідь!
  •  Ботсвані невеликій країні на півдні Африки, значну частину території якої займає пустеля Калахарі, традиційне національне «Пула» перекладається як побажання: «Нехай буде дощ!»
  • В Таїланді дотримуючись своїх традицій, тайці в знак вітання з’єднують долоні і прикладають їх до голови або грудей. Традиційне вітання називається «вай».
  • У Тунісі, вітаючись на вулиці, прийнято спочатку поклонитися, піднести праву руку до чола, потім до губ, потім до серця. «Я думаю про тебе, я говорю про тебе, я поважаю тебе» – такий сенс цього привітання.
  • У Замбії під час вітання люди присідають і плескають у долоні. 
  • Жителі країни Тонга, розташованої на островах Тихого океану, при зустрічі зі знайомими зупиняються на відстані, похитують головою, тупотять ногою і постукують пальцями.
  • Один з найцікавіших способів привітання в Кенії. Чоловіки при вітанні танцюють національний танець Адаму. У ньому вони показують всю свою силу і змагаються, хто зможе вище підстрибнути.

   Існує ще безліч унікальних традицій привітання. Скільки народів,стільки й культур привітань. Але, в якій би країні Ви не віталися, вітаючи, люди бажають тільки здоров’я, тепла, добра, світла і любові. Все ці звичаї мають своє коріння і глибоке значення. Але найпростіше – просто посміхнутися при зустрічі і сказати "Привіт!"

вівторок, 13 листопада 2018 р.

Чарівний світ Нарнії


 “Я написав такі книжки, які мені самому хотілося б прочитати”
                                                                К.С.Льюїс
      Вражаючий уяву світ відкрив  нам письменник К. С. Льюїс в своїй книзі "Хроніки Нарнії". Тут є вся атрибутика казки: високі замки, принци, що говорять тварини, дивовижні істоти, магія. Це той світ, в існування якого хочеться вірити. Адже дорослішаючи, люди перестають вірити в диво, втрачають наївність дитячої мрії. Але такі книги дарують нам можливість зануритися в дитинство, відчути дотик казки знову. Сам автор не раз підкреслював у своїх книгах, що Нарнія - це світ для дітей, дорослим, таким, що втратив віру в чудеса, туди ходу немає.
   Сам Льюїс писав: “Що ти побачиш і почуєш, залежить від того, що ти за людина і звідки дивишся”. Великою мірою ці слова стосуються і “Хронік Нарнії”. Можна  читати їх просто як захопливі казкові повісті; вам буде цікаво і ви не скоро їх забудете, адже автор – чудовий оповідач, і відкласти його книжку недочитаною вдається далеко не кожному. А можна спробувати зазирнути, глибше – і тоді ви неодмінно переконаєтесь, що за змальованими у “Хроніках” подіями криється глибокий сенс. Зрештою, найчастіше сприйняття цих повістей змінюється у самому процесі читання – і саме в цьому, очевидно, й полягав один із задумів автора.
    Завітайте до нашої бібліотеки та ознайомтесь з книжковою виставкою 

                                                         "Чарівний світ Нарнії"

середа, 7 листопада 2018 р.

Слово до слова – зложиться мова

Ти велична і проста.

Ти стара і вічно нова.
    Ти могутня, рідна мово!
  Мова – пісня колискова.
  Мова – матері уста.      

      І. Багряний
          Щороку, 9 листопада, починаючи з 1997 року ми відзначаємо День української писемності та мови. І кожен громадянин відзначає свою причетність до свого народу, своєї мови. Створена на світанку людської історії, мова розвивається, живе в народі. За приблизними підрахунками, на землі сьогодні існує 3000 мов. Життя мови залежить від народу, який несе її у своїй душі, звичаях, піснях і культурі. Рідна мова – це мова батька, мами, мова народу, серця. УБез мови немає народу.
    На мовозначу вікторину"Слово до слова – зложиться мова" до нас завітали учні 3-го класу школи  №310 "Творчість".  Наш захід ми присвятили  рідній українській мові. Саме тій мові, якою ми розмовляємо, пишемо, читаємо. Адже, однією із найчисленніших мов слов’янського походження є саме українська мова, мова України, українського народу, наша рідна мова!

пʼятниця, 2 листопада 2018 р.

Осінь. Канікули. Бібліотека.


      Осінь  - чудова пора. Але інколи погода не дозволяє повність насолоджуватися всією красою осені-чарівниці. Щоб весело провести канікули до нашої бібліотеки завітали наші читачі. Разом з ними і ми поринули в дитинство, граючи в різні ігри та приймаючи участь в різних  конкурсах. Час проймайнув непомітно. Діти були хоча й втомлені, але дуже задоволені й веселі. Адже канікули в бібліотеці - це КРУТО!
     То ж скоріш до бібліотеки! У нас цікаво!