вівторок, 31 грудня 2024 р.

Дякуємо, що ви з нами!

         Дорогі читачі, ви – наша найбільша цінність! Ваша любов до книг і підтримка надихають нас щодня! Завдяки вам цей рік був сповнений цікавих зустрічей, нових відкритих і незабутніх моментів.
       Дякуємо, що ви були з нами в 2024 році, чекаємо в 2025!

понеділок, 30 грудня 2024 р.

Новий рік крокує по планеті

                                      2025 рік - Рік Зеленої Дерев'яної Змії.
        Це особливий час, який обіцяє багато можливостей для особистісного зростання, відродження та нових починань. Згідно з китайською астрологією, Змія символізує мудрість, глибоку інтуіцію і вміння долати труднощі, а стихія дерева і зелений колір додають енергію року для прогресу та розвитку в багатьох сферах життя.
        Ось так цьогоріч виглядає наша новорічна вітрина, сповнена символіки й святкової магії.

вівторок, 24 грудня 2024 р.

"Метушня у різдвяній школі" А. Манн

    «Метушня у різдвяній школі» — це захоплива та доброзичлива історія, яка перенесе читачів у святкову атмосферу. Авторка майстерно зображує різдвяні клопоти та хвилювання у школі, створюючи яскраву і пізнавану картину, яка торкнеться серця.
     Це чудовий вибір для читання напередодні свят як для дітей, так і для дорослих. Книга нагадує, що найцінніше у святковій метушні — це турбота одне про одного та віра в дива.
     Рекомендуємо "Метушню у різдвяній школі" всім, хто хоче поринути у світ веселощів і святкової магії!
    Книга чекає на вас у бібліотеці!
                      

понеділок, 23 грудня 2024 р.

"Різдвяний Бука" Т. Стрижевська

    «Різдвяний Бука» — це зворушлива історія, яка чудово передає магію Різдва та важливість щирості, доброти й віри в дива. Тетяна Стрижевська майстерно створює казкову атмосферу, де кожна сторінка дихає теплом зимового свята.
     Рекомендуємо книгу "Різдвяний Бука" всім, хто хоче відчути справжній дух Різдва та насолодитися казковою історією з глибоким змістом.
     Книга чекає на вас у бібліотеці! 
                            

середа, 18 грудня 2024 р.

"Дарунок Різдвяної зірки" А.Ножинська-Дем'янюк

                            Час для різдвяної магії у книжках!
    Пропонуємо вам поринути у святкову атмосферу разом із книгою "Дарунок Різдвяної зірки" А. Ножинської -Дем'янюк з найкращими різдвяними історіями!
     А яка ваша улюблена різдвяна книга? Напишіть нам у коментарях.
       Діліться улюбленими різдвяними книгами та надихайте інших!
     Чекаємо вас у бібліотеці, щоб разом відкрити чарівний світ зимового читання!                                                  

неділя, 15 грудня 2024 р.

"Викрадачі снігу " А. Нікуліна

     Пропонуємо вашій увазі книгу «Викрадачі снігу» - чарівне підліткове фентезі від української письменниці, блогерки та володарки премії «Коронація Слова» Анастасії Нікуліної.
      Це історія про маленького хлопчика Річі, який вирушає в небезпечну подорож, ризикнувши усім, аби віднайти дідуся. На шляху до пригод Річі зустріне багато міфічних і казкових персонажів: Вогняних велетів, воїнів-чорноборців, відважну принцесу та різдвяних павуків-мергів. Хтось із них стане союзником, а хтось — ворогом, який буде породжувати труднощі.
     Книга чекає на вас у бібліотеці! 
                         

четвер, 12 грудня 2024 р.

"Вони собою людство заступили”

    Щороку 14 грудня в Україні відзначають День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. Ця дата нагадує нам про героїзм і самовідданість людей, які ціною свого здоров’я, а часто й життя, захистили світ від наслідків одного з найбільших техногенних катастроф в історії.
    Ліквідатори – це справжні герої, які працюють в екстремальних умовах, щоб убезпечити майбутнє покоління. Сьогодні ми висловлюємо їм глибоку шану та подякуємо за їхню відвагу.
   Нехай пам'ять про подвиг ліквідаторів завжди живе в наших серцях!
Запрошуємо всіх бажаючих ознайомитися з матеріалами виставки “Вони собою людство заступили”
                       

   Книги про Чорнобильську катастрофу, які можна знайти у фондах нашої бібліотеки:

  1. Аккерман Г.   Пройти крізь Чорнобиль . - К.: Либідь, 2018. -168 с.
  2. Вірина Л .А. Тієї вогняної ночі: Чорнобильська оповідь. - К.: Молодь, 1989.-192 с.
  3. Гуцало Є. Діти Чорнобиля. -К.: "Соняшник",1995.
  4. Даен Л .А. Чорнобиль - трава гірка: Док. повість.- К.: Веселка, 1988.- 176 с.
  5. Есаулов О. Мамо, а що це було? - К.: Теза, 2016.
  6. Йовенко С .А. Віч-на-віч. - К.: Рад. письменник,1989.
  7. Михаліцина К.  Квіти біля четвертого. - К.: Портал,2020.- 48 с.
  8. Мужність і біль Чорнобиля. Повість - хроніка. Поеми. Вірші. - К.: Молодь, 1988.- 144 с.
  9. Романенко І .І. Я з - під Чорнобиля : Поезії. - К.: Спалах ЛТД, 1992. -78 с.
  10. Ступак В. Мовчазний крик. - К.: РВЦ "Орбіта", 1993. -130 с.
  11. Сущенко М. Екскурс  у Чорнобиль. -К.: ПП "Агенство по розповсюдженню друку",2016. - 272 с.
  12. Шовкошитний В. Ф. Фантомний біль : Поезії. -К.: Укр. письменник, 1994.- 133 с.

середа, 11 грудня 2024 р.

"Захисти себе сам"

     Кожна дитина має невід'ємні права, які захищені Конвенцією ООН про права дитини. Серед них – право на життя, любов і піклування, освіту, медичну допомогу, відпочинок та розвиток. Кожна дитина повинна знати свої права та обов’язки і вміти ними користуватися.
Пропонуємо вашій увазі віртуальну виставку "Захисти себе сам".
                    

Чарівний світ книг


    Книга - це вікно у незвідане, місток до мрій, скарб, який збагачує душу. Кожна сторінка – це нова історія, кожне слово – крок до пізнання себе і світу.
   Читаючи, ми подорожуємо в часі, зустрічаємо героїв, які надихають, і відкриваємо нові грані людських почуттів. Книга – це вірний друг, який завжди поруч: допоможе втішити, розвеселити чи надихнути. І сьогодні з учнями 3-го класу спеціалізованої школи № 52 із поглибленим вивченням інформаційних технологій ми провели літературну годину "Чарівний світ книг".
   Разом з дітками ми мандрували сторінками книжок, що надихають, навчають і дарують незабутні емоції! Обирайте свою наступну пригоду – відкривайте книгу!
   Адже, як каже прислів'я "Хто читає – той завжди вражає!"

вівторок, 10 грудня 2024 р.

Чи знаєш ти свої права?

   Права людини є найважливішим питанням внутрішньої та зовнішньої політики всіх світових держав, і дотримуватися їх мають всі громадяни. Тож пропонуємо перевірити наскільки добре ви знаєте свої права та правову систему загалом! В цьому вам допоможе наша вікторина: введіть відповіді у ячейки, аби перевірити їх правильність.

                                     

понеділок, 9 грудня 2024 р.

Творимо дива разом із Святим Миколаєм!

     Всім відомо, що зимові свята не тільки дарують гарний настрій, а й володіють магією втілення мрій. Одним із таких свят є День Святого Миколая, який є важливим не лише для дітей, а й для дорослих, оскільки нагадує про силу добрих справ і турботу один про одного.
     Цього року нашим бібліотекарям видалася чудова можливість стати помічниками Святого Миколая - ми завітали у його Резиденцію, яка була відкрита у Солом'янській районній державній адміністрації. Там ми провели серію майстер-класів, на яких разом з дітками створювали власноруч сніжинок-балеринок та веселих сніговичків. Дітям вдалося створити власну казку! Всі вироби вийшли унікальними і чудово прикрашатимуть оселі їхніх майстрів.
   Бути частиною цього свята було для нас великою радістю та честю! Дякуємо всім учасникам за творчість, позитивні емоції і святковий настрій. І нехай у ваших серцях і надалі панує радість і віра в дива, а мрії - здійснюються!
              
                   

неділя, 8 грудня 2024 р.

"У пошуках зимового сну" Тетяна Руменко

      Пропонуємо вашій увазі книгу “У пошуках зимового сну” - це екологічний проект, який допоможе виховати покоління українців, здатних змінити світ.
       Квіточка — маленька бура ведмедичка. Вона впевнена, що світ влаштований заради затишку і щастя тварин. Але настала зима, і спокійне життя мешканців «Реабілітаційного центру для бурих ведмедів» наповнилося тривогою — хтось вкрав у ведмедиків сон. Квіточка вирішила відшукати його і з’ясувати, хто ж злодій. Тож тепер на маленьку ведмедичку чекає довга мандрівка, несподівані зустрічі та багато відкриттів. Рушайте разом із нею — і дізнавайтеся, куди ж подівся зимовий сон ведмедиків та як його повернути!
    Запрошуємо до читання!

                        

четвер, 5 грудня 2024 р.

Зустрічайте Миколая!

    А Ви не забули, що вже дуже скоро настане одне з найулюбленіших дитячих свят – День Святого Миколая?   Давайте пограємо і перевіримо,які ви знаєте слова, що асоціюються зі святом Святого Миколая.

                              

Гордість і надія нації -її захисники

      6 грудня відзначається День Збройних Сил України, який є символом мужності, сили та самовідданості українських воїнів. Наші Збройні Сили - це приклад незламності та справжньої любові до Батьківщини. Наші воїни - герої сучасності, які стоять на захисті незалежності та свободи України, і яким ми безмежно вдячні за мужність, силу та самопожертву.
      У цей день ми дякуємо військовим за їхню сміливість, витримку та відданість Батьківщині, адже ЗСУ — це щит нашої країни, який несе мир і захист кожному українцю.
      Слава Збройним Силам України!

неділя, 1 грудня 2024 р.

СНІД - ворог непомітний, але смертельний

   Синдром набутого імунного дефіциту (скорочено СНІД) - одна з останніх глобальних епідемій нашої сучасності. Недарма він був названий чумою 20-го століття: на рахунку цієї хвороби вже безліч мільйонів людських життів, щорічно до їх числа додаються нові жертви. Оцінивши загрозу, що насувається і можливі катастрофічні наслідки, ще в 1987-му році ВООЗ запропонувала ідею організації Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом . Дату проведення встановили на 1-е грудня і вперше відзначили в 1988-му році. Емблемою боротьби зі СНІДом з 1991-го року стала червона стрічка, як символ розуміння та солідарності в цій нерівній боротьбі.
     Наша бібліотека  пропонує юним читачам  добірку матеріалів, що ознайомлять з небезпекою СНІДу та засобами вберегтися від найстрашнішого вірусу сучасності.
    Нехай це стане нагадуванням про важливість здорового способу життя та безпечної поведінки, а також долученням до невпинної боротьби з цим серйозним захворюванням. Нехай кожен відвідувач цієї виставки зрозуміє, що спільними зусиллями ми можемо подолати загальні проблеми і зробити наш світ безпечнішим.

субота, 30 листопада 2024 р.

"Усім дівчаткам від Люсі Мод Монтгомері"

   30 листопада 1874 народилась Люсі-Мод Монтгомері — канадська письменниця, яка відома своєю серією книг про дівчинку по імені Енн. У своїх творах письменниця описує пригоди та взаємодію Енн з іншими жителями маленького містечка Авонлі. Її книги знайшли шлях до серця багатьох читачів завдяки своїй теплоті, гумору і мудрості. Тож запрошуємо до читання!
                  

середа, 27 листопада 2024 р.

"Космічні агенти проти Сирного Монстра" А. Хромова

    "Космічні агенти проти сирного монстра" - захоплююча книга від письменниці Ані Хромової.
Головний герой повісті – Вітя Мальченюк, а насправді це таємний агент Йотан Йотог. Він живе на Землі, ходить у другий клас і має підготувати плацдарм для висадки прибульців. Під час чергового сеансу зв’язку з керівництвом, Йотан отримує секретне завдання, проте не встигає його виконати. Тепер над планетою нависає страшна загроза, на Землю висадився Сирний Монстр. Чи зможе він врятувати людство й водночас захистити прибульців? Як можна досягти результату, коли ти один і допомоги, здається, чекати нізвідки? Відповіді на ці та інші запитання ви дізнаєтесь з книги «Космічні агенти проти Сирного Монстра».
Книга чекає на вас в бібліотеці!
   
                       

четвер, 21 листопада 2024 р.

"Чорна тінь голодомору"

    23 листопада - День пам'яті жертв Голодоморів.
     Тож пропонуємо вашій увазі віртуальну виставку "Чорна тінь голодомору", на якій представлені документальні та художні матеріали, в яких висвітлюється тема голодомору.
     Також в цей скорботний день традиційно проводиться акція «Запали свічку пам’яті», долучитися до якої доволі просто – після загальнонаціональної хвилини мовчання достатньо запалити свічку на своєму вікні.
                        

Більш детальнішу інформацію по даній темі Ви зможете знайти в фондах нашої бібілотеки:

  1.  Барка В. Жовтий князь. - К.: Школа, 2007. - 251 с.
  2. Гудима А. Д. Кара без вини. - К.: Урожай, 1993. - 288 с Гуцало Є. Сльози божої матері. - К.: Молодь, 1990. - 264 с.
  3. Виноградська Н. Голодомор - Х.: Оригінал, 2007. -32 с.
  4. Кирій  І. І. Голодна весна - К.: Молодь, 1993.- 256 с.
  5. Кульчинський С.В. Голодомор 1932 -1933 рр. як геноцид : труднощі усвідомлення. -К.: Наш час, 2007 - 424 с.
  6. Мак. О. Каміння рід косою. - К.: Лелека, 2004. - 144 с.
  7. Національна книга пам'яті жертв голодомору 1932 - 1933 років в Україні : місто Київ. - К.: Фенікс, 2008. - 584 с.
  8. Листопад А. І. Біла могила братика. - К.: Веселка, 1993.
  9. Народні оповідання. - К.: Муз. Україна, 1993. -96 с.
  10. Самчук У. Марія : Повість. - К.: Школа, 2007. - 320 с.
  11. Скрипка Л. Бабусина оповідка. - К.: Сучасний письменик, 2009. - 24 с.
  12. Український голокост1932-1933: Свідчення тих, хто вижив. - К.: Вид.дім "КМ Академія", 2003.- 296 с.
  13. Фесенко Н. Малороска. -К.: Імекс- ЛТД, 2015. - 84 с.
  14. Хандрос Б. Н. Смертні листи. - К.: Дніпро, 1993.- 125 с.
  15. "Я приніс,Вам хліба, мамо...":Голодомор 1932-1933: спогади, свідчення, розповіді, док. - К.: Веселка, 2008. - 223 с.


Майдан - це стан душі і поклик серця

   21 листопада - День Гідності і Свободи. Цей день – символ боротьби і перемоги, символ єднання заради найвищих ідеалів цивілізованого світу. Всупереч жорстокому тиску антидемократичного режиму українці об ’єдналися і відстояли своє право на вибір достойного життя та майбутнього.
   Запрошуємо завітати у бібліотеку на виставку "Майдан - це стан душі і поклик серця" , що присвячена пам’яті нескореного народного духу, феноменові, що постав за ідеали свободи та гідності - Революції Гідності!


                          Рекомендуємо літературу, яка є у фондах нашої бібілотеки:  

  1. Дичка Н. Знакове світло Майдану: Збірка поезій. - К.: Смолоскип, 2014. - 48 с.
  2. З Україною в серці: дитяча поезія. - К.: "Видавництво "Фенікс",2017. -256 с.
  3. Історія з Майдану. Епізод 1. Графічна новела. - К.: Національний музей Революції Гідності, 2019.- 36 с.
  4. Листопад А.  Солоний Хрещатик . Небесна сотня.- К.: Світ Успіху , 2014. - 94 с.
  5. Пакалюк Т. І.   Янгол з Небесної Сотні. - Ч.: Десна Поліграф,  2015.
  6. Рудневич М.  Я з Небесної Сотні. - К.: А-ба-ба-га-ла-ма-га, 2014.
  7. Шовкошитний В. Запали свічу. Поезія  - К.: Український пріорітет, 2015. - 256 304 с.с.
  8. Щоденник Майдану.Майдан від першої особи.Мистецтво на барикадах. - К.: Фенікс, 2016.

середа, 20 листопада 2024 р.

Мандрівка книжковим містом

  Яскравий книжковий світ здатен не лише навчати, а й дивувати, надихати на нові пригоди, на здійснення мрій. Вперше до  бібліотеки завітали учні 3-го класу спеціалізованої школи №52 з поглибленим вивченням інформаційних технологій.
  Знайомство з бібліотекою залишається у пам’яті кожної людини назавжди. Адже це - зустріч з безмежно цікавим світом книг, який втілює в собі надбання людського розуму. Захопливі і загадкові мандрівки найпотаємнішими куточками нашої бібліотеки не залишили байдужим абсолютно нікого. Читайте! Радійте! Мрійте! 

вівторок, 19 листопада 2024 р.

1000 днів незламного духу

    Протягом тисячі днів український народ демонструє неймовірну стійкість перед випробуваннями війни. Кожен день цього нескінченного шляху – це нова сторінка історії, написана кров'ю, болем та водночас незламною вірою у перемогу. Тож для вшанування величі української мужності, стійкості та відданості, наша бібліотека організувала виставку "1000 днів незламного духу".
   Експозиція розповідає про важкі, але водночас величні моменти, що стали визначними у боротьбі України за своє право на майбутнє, презентує книги, фотоілюстрації, свідчення, через які ми переживаємо моменти тривоги та надії, біль втрат і радість від перемог.
  "1000 днів незламного духу" – це не просто історія війни, це історія боротьби за честь і гідність, за єдність нації.
  Залишаймося стійкими, незламними, готовими пройти через будь-які труднощі на шляху до миру та перемоги!

понеділок, 18 листопада 2024 р.

Мандруємо країною книг Д. Стронга!

     Пропонумо вам познайомитися з оригінальним і цікавим дитячим письменником, та зануритися у світ веселих та позитивних історій Джеремі Стронґа, який є автором понад 100 книг.
        Джеремі Стронґ – англійський дитячий письменник, представник сучасної англійської літератури. Його творам властивий своєрідний легкий стиль, лагідний гумор, зрозумілі та смішні для дітей ситуації, у які потрапляють його персонажі, та цікаві, небувалі сюжети. Крім того, письменник додав до своїх кумедних історій добре серце, учительську любов до дітей, активну організацію та участь у багатьох літературних подіях для молодих читачів та письменників, тож став одним з найулюбленіших дитячих письменників Великої Британії.
      Бажаємо вам приємного та веселого читання!

Не мовчи! Стоп-булінг

    Булінг ми можемо зустріти будь-де. Формування в юнацтва нетерпимого ставлення до насильницьких моделей поведінки, усвідомлення насильства як порушення прав людини – головна задача свідомого суспільства. Бібліотеки завжди на вістрі цієї проблеми. Книги, які допоможуть розібратися в причинах булінгу, допомогти і підказати правильні реакції та дії, не бути байдужими – у нашій підбірці «Не мовчи! Стоп – булінг». Щоб ближче познайомитися з книгами переходьте за посиланням. Запрошуємо до читання!


Не мовчи! Стоп-булінг

    Булінг - це серйозна проблема, яка проявляться у  цькуванні, залякуванні, агресивному переслідуванні одного з членів колективу з боку інших представників колективу. Така поведінка має на меті самоствердитися за рахунок когось, підпорядкувати особистість своїм інтересам або заслужити собі загальний авторитет.
    Це вид агресії, який проявляється у фізичній, психологічній, вербальній чи онлайн формах та  має глибокі наслідки для здоров'я, емоційного стану і навіть для майбутнього людини.
    Пам'ятаймо, що кожна людина має право на повагу та безпеку. Нехай ми всі будемо більш чуйними та обережними у своїх вчинках і словах, щоб світ став добрішими і справедливішими для кожного.
     Пропонуємо вашій увазі виставку "Не мовчи! Стоп-булінг", на якій ви знайдете  книги , які допоможуть зрозуміти, що таке булінг, як його розпізнати і як з ним боротися, а також книги відомих авторів, які через цікаві історії допомагають зрозуміти, як важливо підтримувати один одного і боротися з проявами цькування.

                                     Рекомендуємо літературу,яка є у фондах бібліотеки:

  1. Акерлі І.  Ларс. LOL. Л.:Видавництво СтарогоЛева,2019. - 200 с.
  2. Б'єрбу Л.  Страшні дівчата. - Л.:Видавництво СтарогоЛева,2022. - 240 с.
  3. Голдінг В. Володар мух . – Х. : Книжковий клуб «Клуб Сімейного Дозвілля», 2015. – 304 с.
  4. Гридін С. Не-ангел .– К. : Академія, 2016. – 144 с. 
  5.  Гридін С. Не такий. – Л. : Видавництво Старого Лева, 2016. – 175 с. 
  6. Мацко І.  Кава по-дорослому. - К.: ВЦ "Академія", 2018. -128 с.
  7. Мельниченко Н. А тепер усе інакше.- В.: Теза, 2021.
  8.  Нестлінгер К.  Обзивають мене Мурахоїдом. - В.: Теза, 2007. - 221 с.
  9. Нікуліна А. Сіль для моря, або Білий Кит.-Х.:Віват,2019.-224 с.
  10. Корнієнко, Т. Г. Недоторка. – К.: Час майстрів, 2017. – 104 с. 
  11. Лущевська, О. Скелет без шафи . – Харків : Ранок, 2019. – 96 с.
  12.  Малетич, Н. Щоденник Ельфа . – Львів : Видавництво Старого Лева,2016.
  13. Сульберг, А. Хто проти суперкрутих / – Львів : Видавництво Старого Лева, 2016. – 208 с.
  14.  Чернієнко, Ю. Помста. – К.: ВЦ «Академія», 2019. – 160 с.
  15. Шавлач А. Пампуха . – К.: ВЦ «Академія», 2018. – 144 с.а, 2015. – 175 с

неділя, 17 листопада 2024 р.

Шукаєш щось цікаве для читання?

   У нас є чудова новина! До фонду нашої бібліотеки надійшли  нові книги. Це сучасна література, яка точно не залишить нікого байдужим! Запрошуємо завітати до нашої бібліотеки й відкрити для себе нові світи!

"Неболови"  Е. Керролл.  - К.: Пртвидавництво "Небо", 2023. - 256 с.
  Уявіть собі світ мрійників до того, як політ став звичною справою… як же вони дізналися його секрет? Надихнувшись оригінальною ідеєю Ніла Джексона — і, власне, самим минулим, — Емма Керролл відтворює історію першої повітряної кулі. Веселощі, спідня білизна, вівця, Марія-Антуанетта, шпигуни… о, і винахідлива, кмітлива дівчинка з загадковою таємницею. У «Неболовах» Емма з щирою пристрастю втілює пригоди у життя — політ ще ніколи не був таким чарівним! Тримайтеся міцніше, друзі, і приготуйтеся до зльоту…  

"Годинник Аріадни"  А. Багряна. – Т. : Богдан, 2023. – 216 c.                    Що таке справжнє щастя – лише щасливе кохання чи все-таки щось більше?.. Такі запитання ставить собі восьмикласниця Ельвіра Сковронська з Києва, яка таємно закохана в одинадцятикласника Славка Рудюка, але не знає, як привернути увагу хлопця. Своєю найкращою подругою Еля вважає бабусю – відому актрису Аріадну Дукат, тож одного дня вирішує поїхати до неї на пораду. Бабуся Аріадна живе на лівому березі, неподалік від станції «Лісова». Та по дорозі до неї Еля отримує в метро загадковий пакунок – дивний годинник із тринадцятьма позначками – і потрапляє в іншу реальність.

"Стешка, дочка винахидника"  Н. Довгопол. - К.: Портал, 2023.- 96 с.
    Стешка живе в Києві XVII століття разом із батьком-інженером і маиже не виходить із дому. Та одного разу тато зникає — кажуть, його викрали люди самого короля. Так починається подорож героїні українськими землями доби бароко. Знайшовши прихисток у сім’ї мандрівних скоморохів, Стешка побачить міста и фортеці, простолюд і шляхту, вистави і святкування; помалу пізнає людські взаємини, дружбу і прийняття. Шукаючи батька, вона знайде щось більше.

"Космос, прийом" М. Лівін. - Х.: Віват, 2024. - 240 с.
     Зоря — м’яка, потайлива і трохи незграбна підлітка. Ніхто не знає, що вона відчуває насправді. Навіть Мама. Ровесники закохуються, завойовують авторитет, а Зоря витрачає всі заощадження на пошук батька, про якого багато років поспіль затято мовчить уся родина. Дівчина вирушає на пошуки чоловіка, причетного до її появи на світ, — і опиняється на порозі дому батька, який вважає себе ветераном міжгалактичної війни…
    Це зворушлива історія про дорослішання, людські байдужість і небайдужість, дружбу, ментальне здоров’я та маленькі кроки назустріч людям, яких любиш.
"Веселе життя шкільних вчителів"  Д. Кемпбелл . -Х.: Жорж, 2023. -208 с.
 Неймовірно весела книжка про життя шкільних вчителів з гарним почуттям гумору. Тут є безліч жартів про шкільне життя сповнене пригод та кумедних ситуацій. Адже насправді, можна довго фантазувати про те що вчителі роблять на свободі, а можна просто почитати веселу книжку на цю тему і посміятися від душі. В ній кожен читач зможе знайти для себе щось веселе, захоплююче і те, що змусить надовго забути про нудьгу.

"Веселе життя домашніх тварин" Д.Кемпбелл. -Х.: Жорж, 2023. -240 с.

Якщо ти любиш домашніх тварин, хочеш собі тваринку, або ж вони тобі взагалі не подобаються, але ти полюбляєш сміятися аж до сліз і надірваного живота — ця книжка саме для тебе!

"Скарби. Таємниця замку- коробля" Кн. 1  О.Саліпа. - Х.: Фоліо, 2023.-206 с.
   Унікальний замок-корабель на Тернопільщині вже кілька століть приховує свої таємниці. Місцеві кажуть: він живий і сам диктує долі тим, хто до нього приходить. Чотирнадцятилітня Ліна Блажневич приїздить у Сидорів з прифронтового Лисичанська на канікули та наважується шукати скарби Струсів, які, за переказами, заховані в замку. Але той скарб, який вона знаходить, — значно цінніший! 
   Подруги-суперниці, дивні дорослі, перші стосунки і зовсім недитячі питання, що не дають спокою... — Це літо запам'ятається Ліні назавжди.
                               
"Скарби Скилура" О. Прилуцький - Ч.: Інтролігатор,2023.
  Хлопчик Данило приїжджає до дідуся в село Івахни над Гірським Тікичем. Саме тут, у парку колишнього поміщика, під час прогулянки діти знаходять зошит, із якого багато про що дізнаються, мандрують різними історичними епохами, потрапляють у неймовірні пригоди в пошуках скарбів, боронять рідну землю, беруть участь у походах та переговорах з такими визначними постатями, як скіфський князь Скилур, Костянтин Острозький, Северин Наливайко, Богдан Хмельницький, Іван Виговський, Іван Мазепа та інші.