понеділок, 26 лютого 2024 р.

«Не пропустіть новинку»

      Знаємо, наскільки сильно ви полюблюєте книжкові новинки, тож маємо для вас гарні новини! Фонд бібліотеки поповнився неймовірно гарними та цікавими книжками в різних жанрах.           Поспішіть на знайомство з ними, чекаємо на Вас в бібліотеці!  Скоріш беріть книги та читайте.

Котячі чари. Учениця чаклунки. Книга 1
Г.Вебб. -  К.: Видавництво Букшеф,2023, - 144 с.
   Для дівчинки Лотті цьогорічні літні канікули не віщували нічого доброго, тим паче нічого захопливого. Мама поїхала на роботу в Париж, а її саму відправили до татового брата, дядька Джека. Тут, у його зоокрамничці, вона знаходить розраду, розмовляючи з різними тваринами. Але одного разу — о, диво! — тварини починають розмовляти з нею! І раптом літо Лотті виявляється ліпшим, ніж вона могла уявити навіть у найсміливіших мріях. Бо тепер дівчинка не лише розуміє тварин, а й з їхньою допомогою вчиться справжньої магії.

Тю,сказав«Тю!» — сказав їжачок
Дерманський С. -
Х.: Віват, 2023. - 144 с.

   Тю Колючий із радістю дослідив би річечку, але поки що він може тільки мріяти про мандри, сидячи на кладочці. Та одного дня роздуми Тю перериває Михась, якому терміново потрібно знайти бодай краплинку меду. Відтак у житті їжачка з’являється впевнений у собі ведмедик-дружбандит, кмітлива білочка-дружбандитка Лампочка і пригоди, від яких перехоплює дух. А поки дружбанда досліджує бджіл, МЕДпункт і чужі оселі лісян, Зизаній Колючий, татко Тю, досліджує таких собі людяків. І одного разу не повертається з нічної вилазки... Разом із друзями Тю має знайти людяків і врятувати татка. Отак воно й буває: думаєш, пригоди закінчуються, а насправді вони лише починаються.

Павучок без імені
О.Радушинська. - Х
.: Юнісофт,2021.-64 с.

  Чи знаєте ви,що існує величезна кількість павуків? Деяких навіть тримають вдома. Так само в закутку старого будинку оселилися родина Павуків: мама Павучиха, тато Павук та купа їхніх діточок. Але найменший павучок навіть ще імені немає, але ж він бажає отримати його понад все в світі. Він не схожий на своїх братів та сестер, адже не хоче годити злій тітці Павучисі та ловити гарного Метелика…

Пригоди динозавриків
Е.Заржицька.- Х.: Юнісофт, 2020, - 96 с.

   Герої казки Еліни Заржицької - це щирі і добродушні динозаврики - Досвіт та його друзі. Вони мріють створити команду рятувальників До-Ла-До. Найголовніше для динозавриків - це вірна дружба, яка їх щоразу рятує під час дивовижних пригод. Чи вистачить їм відваги та винахідливості допомагати мешканцям лісу? Чи вдасться Досвіту врятуватися від страшних зубів алозавра? Відповіді на ці питання ви знайдете у книжечці.


Мортіна та захопливий сюрприз. Книга 5
Барбара Кантіні -
Х.: Школа, 2023.

  Одного дня серед мотлоху Мортіна раптово знаходить поштову листівку від своїх батьків із їхньої останньої подорожі. Колись тато з мамою подалися в мандрівку, але… так і не повернулися додому. Де ж вони зникли? Мортіна з друзями вирушає на пошуки.

Клуб врятованих. Непухнасті історії
С.Дерманський, Т.Копитова. -
Х.: Віват,2023. - 80 с.

  Книга вийшла в партнерстві з організацією UAnimals,. Кіт Потап не дуже вірив у людей, а ще менше в дива. Собачка Жужа мало не стерла лапки, долаючи кілометри в пошуках безпечного місця. Кінь Оскар боявся заснути, а оленятка дуже лякали гучні звуки... Останнім оповіданням у збірці є історія про оленятко, врятоване нашими захисниками з-під артилерійських обстрілів під Лиманом. Герої цієї книжки здолали чимало перешкод, але не втратили надії. Це оповідки про дружбу між тваринами й людьми, про віру в перемогу, а також про вірність, що долає всі перешкоди на шляху до тих, кого ми любимо. А ще про відповідальність перед тими, хто став невіддільною частиною нашого життя.
Нікому ані слова, або Як розлюбити абрикоси
Д.Журавель . -
Х.: АССА, 2022.- 224 с.

   Захоплююча і динамічна історія, яка розповідає про дружбу, взаємодопомогу та відважні пригоди кількох підлітків.
   Літні канікули — це час відпочивати, гуляти та спілкуватися з друзями. І в нерозлучної трійці — Андрія, Алінки й Назара — це виходить якнайкраще. Аж тут сталася біда — зник Алінчин вівчарка Рекс. З’ясувалося, що його треба шукати в іншому місті, до того ж у секреті від батьків. І друзі вирушають на пошуки. Чи вийде в них знайти песика і вчасно повернутися додому? Та до чого тут абрикоси?
Лео-Фу, або Я народився собакою
В.Захабура. -
Л.: Видавництво Старого Лева, 2023. -80 с.

Маленький бульдог Лео живе у родині, де його всі люблять. Він теж виявляє свою любов, як уміє, але чомусь господарі вважають, що він робить збитки. Тож часто бульдожик чує у свій бік: «Лео, фу!» і навіть вважає, що Лео-Фу — це його ім’я. Одного дня безтурботне життя Лео змінюється: йому доведеться розлучитися з люблячою сім’єю. До того ж Лео тепер ходитиме на справжню, хоч і не звичну для собаки роботу…

неділя, 25 лютого 2024 р.

"Лесина пісня" Є.Білоусов

   «Лесина пісня» – повість-казка в якій письменник розповідаючи про дитячі та юнацькі роки великої української поетеси Лесі Українки, вдало використовує уривки з її віршів, народні пісні, казки та перекази, повчання старших – все це сіє у душі дитини зерна любові до рідної мови та Батьківщини.
    Книга чекає на вас в нашій бібліотеці!

                   

"Лесин дивосвіт"

     25 лютого народилася Леся Українка – видатна українська поетеса, перекладачка та культурна діячка.
       У спадок майбутнім поколінням поетеса передала велику мудрість справжньої любові до України, яку вона пронесла крізь усе своє життя. За своє недовге життя Леся Українка написала 270 віршів, численні поеми та віршовані драми, півтора десятка оповідань, стільки ж статей, які надихають, додають сил та впевненості.
     Користувачі бібліотеки мають можливість познайомитися з життєвим шляхом поетеси, звернутися до її ліричних віршів, поем, драматичних творів, а також публікацій, присвячених дослідженню її творчості на виставці "Лесин дивосвіт".
     Бажаючих ознайомитися з виставкою запрошуємо нашої бібліотеки!

                    Рекомендуємо літературу, яка є у фондах нашої бібілотеки: 

1.  Білоусов Є.В. Лесина пісня.: Повість- казка про дитинство та юність Лесі Українки. - Т.: Навчальна книга. - Богдан, 2009. -112 с.
2. Верховець В. Світочі України.- Х.: ТОВ «Septima», 2010. – 96 с.
3. Гоян Я.П. Милий, ти душу дав мені...": Про "Лісову пісню" Лесі Українки: Есе. - К.: Веселка, 2006.- 55 с.
4. Горянич М. Леся Українка і я: оповідання. - К.: Гамазин, 2011. - 48 с.
5. Костенко А. Леся Українка - К.: А.С.К., 2006. - 512 с.
6. Леся Українка Бояриня : Драм. поема. - К.: "Богдана",2006. - 80 с.
7. Леся Українка Вибране. - К.: Школа, 2003. - 367 с.
8. Леся Українка Вірші та поеми. - К.: Валес, 2008. - 296 с.
9. Леся Українка Горить моє серце. - К.: ВАТ "Видавництво "Київська правда", 2006. - 464 с.
10. Леся Українка Лісова пісня. -Д.: ТОВ ВКФ "БАО", 2007. - 320 с.
11. Леся Українка На крилах пісень . -К.: Веселка, 1994.-128 с.
12. Леся Українка Хвилі моєї туги. -Л.: Каменяр, 1991. - 118 с.

субота, 24 лютого 2024 р.

"Україна. Війна"

    24.02.2022 - день, що залишив глибоку рану в серці кожного українця, але не зломив наш дух.
2 роки болю, витримки, мужності, незламності. Ми перетворили кожен виклик на крок до перемоги, кожну втрату - на незгасимий вогонь пам'яті. 
   Вже майже 2 роки повномасштабного вторгнення росії в Україну і 10 років війни, наші воїни, вся Україна демонструють приклади мужності, стійкості, сміливості, єдності та незламності перед вогором. Ми боремося, доки не звільнимо від окупантів кожен сантиметр української землі.
   Глибока шана і вдячність кожному хто захищає нашу державу. Ваша мужність та сапожертва є основою нашої сили. Віримо та наближаємо Перемогу разом!

четвер, 22 лютого 2024 р.

"Подорож у світ слова"

    Українська мова - державна мова України. Мелодійна, ніжна, солов'їна - не вистачить слів, щоб описати красу нашої мови. Вона безцінний дар, основа духовного багатства нашого народу.         Пропонуємо вам перевірити свої знання рідної мови.

                                        

середа, 21 лютого 2024 р.

"Розмовляй українською правильно".

    Пропонуємо вашій увазі книгу "Розмовляй українською правильно" - це довідник і тим, хто хоче вивчити українську мову чи поглибити знання з певного розділу.
                    

"Словограй"

                            21 лютого - Міжнародний день рідної мови.
      Мова – найважливіший засіб спілкування людей і пізнання світу, передачі досвіду з покоління в покоління. Наша рідна українська мова – одна з найбагатших і наймелодійніших мов світу. Це мова великого народу, багатої культури, вільних людей, яких не лякають жодні труднощі, які не здаються без бою і попри все досягають своєї мети!
      Для популяризації української мови, бібліотека провела мовознавчу гру-вікторину з учнями третього та четвертого класу школи №310, під час якої діти ознайомилися з цікавими фактами про рідну мову, вправно відгадували літературні загадки, доповнювали прислів’я та приказки, а також розповідали скоромовки, декламували вірші та гуморески.
    Вивчайте і любіть рідну мову, піклуйтеся про неї, захищайте та розкривайте для себе її велич й могутню силу. Чекаємо на Вас в бібліотеці!

вівторок, 20 лютого 2024 р.

"Небесна Сотня воїнів Майдану"

    20 лютого Україна відзначає надзвичайно героїчну, але водночас неймовірно болісну дату – День Героїв Небесної Сотні. Саме цей день у 2014 році став найдраматичнішим і переломним етапом Революції гідності, днем масових розстрілів мирних демонстрантів у Києві. Своє життя віддали найкращі представники нації, більшість з них – молодь, що лише починала жити. Безсмертні душі Небесної сотні відійшли в небеса, але вони вічно житимуть в народній пам’яті, бо "Герої не вмирають"!
      В пам'ять про загиблих під час Революції гідності, в бібліотеці був проведений майстер-клас "Янголи пам'яті", де дітки зробили маленьких янголят, а також представлена книжкова виставка "Небесна Сотня воїнів Майдану" .

пʼятниця, 16 лютого 2024 р.

"День кота в Європі з “муркотливими” книгами"

     17 лютого - День кота в Європі.
       У світі практично немає людей, байдужих до котів. Що б ми робили без них?
   Серед письменників, що не уявляли свого життя без муркотливих компаньйонів були Марк Твен, Едгар По, Ернест Хемінгуей, Террі Прачет і Вільям Берроуз. Цей перелік можна продовжувати безкінченно, а можна зробити ще ліпше – прочитати кілька захопливих книжок, де згадуються ці вусаті й хвостаті красені.
    Не сумніваємося, що серед наших читачів також знайдуться пристрасні котолюби, які обожнюють цих чарівних домашніх улюбленців. Тому пропонуємо провести цей день в компанії не лише свого вусатого друга, а й з однією із “муркотливих” книг.
   Тож ми пропонуємо до вашої уваги надзвичайні книги про котиків з серії «Добрі історії про звірят» ці чудової письменниці Г.Вебб.
      Голлі Вебб – англійська дитяча письменниця, авторка понад 130 книг. Її серія «Добрі історії про звірят» розповідає про кошенят та цуценят, які потрапляють у різноманітні пригоди.
     Чекаємо на вас в бібліотеці!
                   

середа, 14 лютого 2024 р.

"Ми єдині"

      16 лютого Україна відзначає День єднання.
     Ця дата була обрана не випадково – саме у цей день, за розвідувальними даними західних країн, зокрема США, могло розпочатися повномасштабне вторгнення російської армії до України.
      День єднання є символом згуртованості та солідарності українського народу в обличчі зовнішніх викликів та загроз. Це свято є особливо вважливим в нинішній час, коли ворог безжально знищує наші міста і села, вбиває дітей, вимушено розлучає сім’ї, адже воно вкотре дозволяє пригадати, що разом ми – сила, що ми маємо бути сильними і стійкими; що наша країна – Україна, якою ми можемо пишатися і яку варто захищати, а ми – українці – волелюбний народ! Хай в цей день нас всіх вкотре об’єднає одне спільне для всіх українців бажання — жити в мирі на своїй Українській Землі! Підтримаймо країну в такий нелегкий час!
      В  бібліотеці проведено акцію «Ми єдині!» Ми – єдині, в єдності наша сила і наша перемога!

“Подаруй бібліотеці сучасну книгу”

          14лютого - Міжнародний день дарування книг!
     Міжнародний день дарування книг (International Book Giving Day) – це добровільна ініціатива , започаткована у 2012 році американкою Еммі Бродмур. Якось один із її трьох синів здивувався, чому в календарі немає дня, призначеного для дарування книжок один одному. Так завдяки дитячій цікавості зародилася ініціатива. Еммі підтримали родичі, знайомі, колеги, друзі з соціальних мереж. І вже невдовзі добра справа розійшлася по світу.
    Бібліотека для дітей імені Євгена Гуцала вдячна читачам, які подарували  книги. 
                                       Дякуємо за чудові книги!
                     

вівторок, 13 лютого 2024 р.

"Даруємо з любов'ю"

       Наближається найніжне і найзворушливіше свято - день Святого Валентина.
     Напередодні свята в магазинах з’являється безліч різноманітних сувенірів та листівок, однак головним елементом подарунка вже тривалий час залишається валентинка. Найдавнішій відомій валентинці близько 500 років, Вона зберігається в Британській бібліотеці і являє собою лист закоханої дівчини нареченому.
      Спочатку валентинки виготовлялися вручну з кольорового паперу, фарб або кольорового чорнила. Кожен намагався зробити свою валентинку особливою і непровторною. І лише на початку 1800-х років з’явилися фабрики, які стали випускати перші чорно-білі валентинки. Це започаткувало масовий випуск листівок.
      Але не дивлячись на великий асортимент вітальних листівок, найкращими досі залишаються валентинки, зроблені своїми руками . Тому напередодні свята всіх закоханих до нашої бібліотеки завітали учні 4- а класу школи №173 на майстер-клас по виготовленню вітальної листівки- валентинки "Даруємо з любов'ю".
       Після невеличкого екскурсу в історію створення листівок, ми взялися за створення своїх шедеврів. Кожен намагався втілити свою фантазію, зробити валентинку особливою, неповторною. І в нас це вийшло! Кожна дитяча робота була прекрасна по-своєму. На заході панував святковий настрій, а з бібліотеки діти пішли з подарунками та усмішками..

BOOK LOVE story

     Незважаючи на те, що лютий — холодний та морозний місяць, ми все одно його любимо за світле та чарівне свято всіх закоханих — день святого Валентина.
     А щоб створити романтичну святкову атмосферу, пропонуємо вашій увазі добірку найцікавіших підліткових повістей та романів про перше кохання, яке може приносити радість і біль, спонукає творити та нищити, мріяти й зневірюватися. Дуже сподіваємося, що від читання цих книг ви отримаєте справжне задоволення!

четвер, 8 лютого 2024 р.

"Навколо світу на кораблі мрії"

      Великому письменнику, мрійнику і мандрівнику- Жуль Верну у цьому році виповнюється 196 років . Але книги його не старіють. І зараз, ними зачитуються діти і дорослі так само, як і сто років тому. А що ви знаєте про цього фантастичного письменника? Пропонуємо вам пройти онлайн- вікторину та дати відповіді на запитання. 

                                   

середа, 7 лютого 2024 р.

"Читаємо разом"

      У першу середу лютого світова спільнота книголюбів відзначає Всесвітній день читання вголос. Ця подія має за мету заохочення людства, а найбільше – молодого покоління, до читання книг. Крім того, свято надихає до спілкування та обговорення прочитаного з родиною та друзями.
Для святкування достатньо обрати цікаву книжку й знайти слухачів.
    Адже,читання вголос розвиває швидкість мовлення, розширює словниковий запас, розвиває увагу та уяву, залучає візуальне та слухове сприйняття, а також моторну активність (рухи губами). Під час читання вголос проявляється ефект автореференції – схильність людини краще запам’ятовувати інформацію.
    Читання — це не тільки прекрасний спосіб проведення дозвілля, а й чудовий спосіб підвищити рівень інтелекту, покращити пам’ять та розвинути гнучкість мислення. Тож читайте вголос собі і близьким! Це приносить користь і задоволення! 
   В рамках флешмобу "Читаємо вголос! Читаємо разом!"  ми  читали, спілкувалися, обговорювали прочитане та малювали. 
   Приходьте до бібліотеки  і  працівники допоможуть підібрати для вас цікаву книгу.
Читаємо - Малюємо

Читаємо разом! "Баранчик Ву" А. Колбовська

    Щорічно у першу середу лютого – Всесвітній день читання вголос (World Read Aloud Day). Учасники акцій, присвячених цьому дню, обирають книжку на свій смак, знаходять зацікавлену аудиторію і просто читають вголос. Читання дитині вголос також має безліч переваг. Воно допомагає їй розвивати навички мислення, зміцнює навички слухання і підвищує грамотність.       Пропонуємо послухати одну з казкових історій про пригоди кумедного і милого баранчика Ву письменниці А. Колбовської. Цю книгу, яка містить 15 захоплюючих пригод, ви можете взяти завітавши в нашу бібліотеку. Тож, приходьте до бібліотеки та читайте разом з нами!
                   

понеділок, 5 лютого 2024 р.

Подаруй бібліотеці сучасну книгу!

             14 лютого- Міжнародний день дарування книг.

     Запрошуємо всіх долучитися до акції "Подаруй бібліотеці  сучасну книгу". Можливо вдома ви маєте книги, які вже прочитали і не користуєтеся ними, можливо - маєте змогу купити одну, чи кілька нових книг і подарувати бібліотеці.
     Зробіть гарну справу.