середа, 30 жовтня 2024 р.

Страшно цікаві книжки

     Святу Хелловін, або Геловін, яке традиційно відзначають в ніч із 31 жовтня на 1 листопада , вже не одне століття. За повір'ям, саме в цей час оживає всяка нечисть, яка так і прагне налякати людей. Тому свято вважається найстрашнішим - але водночас і найсмішнішим. У психологів з цього приводу своя думка - Хелловін не може нашкодити здоровій психіці, бо допомагає знайти контроль над своїми страхами, дає чудовий привід дати собі волю і зробити свого роду розрядку.
Але особливо свято подобається дітям. Для них це привід вдягнутися у страшні та незвичні костюми (хоча нині популярні не тільки образи відьом, вампірів і привидів, а й відомих кіногероїв і публічних особистостей); завітати на цікаві вистави, тематичні вечірки, квести.
      Наша бібліотека теж запрошує на читацьку "вечірку":
⦁ жахливчики для молодших читачів - серії про Мортіну та відьмочку Тхнусію, історія про маленького вампіра і розслідування Агати Містері;
⦁ незвичайні пригоди від Андрія Кокотюхи, містичні історії Валентина Бердта та неперевершена епопея про Гаррі Поттера разом з офіційним путівником історії магії - для підлітків більш старшого віку;
⦁ класичні твори М. Шеллі, О. Вайльда, Р. Л. Стівенсона, Дж. Р. Р. Толкіна, Є.А.По, містичні повісті М.Гоголя та антологія готичної прози українських письменників для найстарших читачів
   І ще багато неймовірних, захопливих історій, які саме час прочитати на Геловін!

                      Рекомендуємо літературу, яка є у фондах нашої бібліотеки:

  1. Антологія української готичної прози: у 2-х т. - Х.:Фоліо, 2019. - 604 с.
  2. Баншерус Ю.  Справа для Квітковського. Рожевий шкільний привід. - Х.:Ранок, 2020.-80 с.
  3. Бердт В. Все починається в 13. - Л.:Видавництво Старого Лева, 2017. - 224 с.
  4. Вайлд О. Портрет Доріана Грея. - К.:Видавництво Букшеф, 2023. - 288 с.
  5. Гейман Н.   Кароліна. -К.: Вид.группа КМ-БУКС,2016.-192 с.
  6. Гейман Н.   Книга кладовища. -   К.:Вид.группа КМ-БУКС,2018. -352 с.
  7. Гоголь М. Українські повісті. - К.:А-БА-Ба-ГА-ЛА-МА-ГА, 2019. - 608 с.
  8. Дал Р.       Відьми. - К.: А-БА-Ба-ГА-ЛА-МА-ГА, 2017.
  9. Дерманський С. День народження привида. - К.:Фонтан казок, 2017. - 48 с.
  10. Захарченко О. Метро до Темного міста. - Л.:Видавництво Старого Лева, 2022. - 232 с.
  11. Зоммер-Боденбург А., Уоллер Н. Маленький вампір. - Х.:Юнісофт, 2017. - 208 с.
  12. Кокотюха А.А. Пригода на Геловін. - Х.:Фоліо, 2019 . - 103 с.
  13. Кокотюха А.А. Полювання мисливців за привидами. - Х.:Фоліо, 2020 . - 106 с.
  14. Маєр С. Сутінки. – К.: КМ Publishing, 2010.- 386 с.
  15. Маєр С. Затемнення. – К.: КМ Publishing, 2010.- 480 с.
  16. Маєр С. Молодий місяць. – К.: КМ Publishing, 2010.- 416 с.
  17. Малетич Н. Привид,який не міг заснути. - Л.: Видавництво Старого Лева, 2020.
  18. Наумова М. Тринадцятий рівень. - Х.:Торсінг, 2005. - 192 с.
  19. Несс П. Поклик монстра. - К.:Видавництво, 2020
  20. Познанскі У.  Секулум. Трилер. - Л.:Видавництво "Астролябія", 2021. - 512 с.
  21. Пратчетт Т. Морт. - Л.: Видавництво Старого Лева, 2019. - 304 с.
  22. Ролінг Дж.К. Гаррі Поттер: історія магії. - К.: А-БА-Ба-ГА-ЛА-МА-ГА, 2019. 
  23. Ролінг Дж.К., Торн Д. Гаррі Поттер і прокляте дитя. - К.: А-БА-Ба-ГА-ЛА-МА-ГА, 2016.
  24. Росс С. Відьми. – Х.: Веста:Видавництво «Ранок», 2003. – 48 с.
  25. Росс С.  Страшні та жахливі. –Х.:Веста: Видавництво «Ранок», 2003. – 48 с.
  26. Стівенсон С. Агата Містері.Таємниця Дракули. - К.: РІДНА МОВА, 2020. - 128 с. 
  27. Стокер Б.  Граф Дракула. –Х.:Школа, 2006.
  28. Страшні історії від українських письменників . - Х.:Віват , 2017. - 128 с.
  29. Толкін Дж. Р. Р. Сказання з Небезпечного Королівства. - Л.: Астролябія", 2009. - 400 с.
  30. Шеллі М. Франкенштейн ,або Сучасний Прометей. – Х.:  Школа, 2006.- 490 с.

Гарбузовий дивокрай

     Гарбуз - це не лише смачна овочева культура, а й символ осені. Лежать вони по осені на городах - товсті, пузаті, блискучі, маленькі, кругленькі, довгасті, грушеподібні… Яких тільки нема! Ці плоди мають незліченну кількість відтінків: яскраво-помаранчеві, блідо-жовті, сірі в цяточку, зелені у смужечку, навіть сиві, що дуже перегукується з розмаїттям осінньої флори.        Недаремно саме у жовтні і святкується День гарбуза. День гарбуза — це також нагода зібратися з родиною та друзями, провести час на свіжому повітрі, насолоджуючись осінніми барвами та спілкуванням.
     Ось і працівники бібліотеки вирішили вшанувати «його величність », організувавши в бібліотеці День гарбуза "Гарбузовий дивокрай" на який запросили діток взяти участь у інтерактивностя.
Цей день подарував усім, хто завітав до бібліотеки, гарний настрій, позитивні емоції та море щирих дитячих посмішок.

         


Нестрашні історіі з Потойбіччя. "Мортіна" Б.Кантіні

    Не можете заснути без страшилок? Тоді серія книг Барбари Кантіні «Мортіна» про добрих монстриків та вампірів – ваш ідеальний вибір.
    Тож пропонуємо вам книги з цієї цікавезної серії:
«Мортіна. Історія, від якої можна вмерти зо сміху»
«Мортіна і Таємниче озеро»
«Мортіна та примарний друг»
«Мортіна та вередливий кузен»
«Мортіна та захопливий сюрприз»
    Книги чекають на вас в бібліотеці!                               

неділя, 27 жовтня 2024 р.

«Читаймо, бо ми того варті!»

   Пропонуємо вам знайомство з творчістю чудового українського письменника Сергія Гридіна,який пише цікаві та захоплюючі книги для дітей і підлітків.
     Сергій Гридін - автор книг про комп’ютерний вірус, героями яких є звичайні хлопці Сашко та Петрик, які з волі незвичайного інтернетного віруса потрапляють у віртуальний світ.
       Книги автора:
“Федько, прибулець з інтернету”
“Федько у віртуальному місті”
“Федько у пошуках чупакабри”
“Федько: пригоди у Вірусляндії”
       Часу не гайте! Читайте!
                      

Гарбузовий дивокрай

29 жовтня протягом дня бібліотека для дітей імені Євгена Гуцала  запрошує діток весело та пізнавально провести день гарбуза в бібліотеці  "Гарбузовий дивокрай" .
Адреса проведення: м. Київ, бульвар Вацлава Гавела,34
Телефон для довідок: +3 8 044 497 70 45


 

четвер, 24 жовтня 2024 р.

«Рідна мово, ти квітнеш пелюстками слова»

   В бібліотеці для дітей імені Є. Гуцала напередодні свята Дня української писемності та мови відбулась мовознавча гра «Рідна мово, ти квітнеш пелюстками слова» з учнями 3–б класу спеціалізованої школи №52 з поглибленим вивченням інформаційних технологій. Бібліотекар у цікавій ігровій формі ознайомила учнів з розвитком слов’янської писемності та постатями, які відіграли важливу роль у становленні української мови, зокрема з постаттю Нестора – літописця, адже 27 жовтня ми вшановуємо пам'ять цього святого – основоположника письмової української мови. Також переглянули цікавинки бібліотеки: унікальні книжки, цікаві видання, все що допомагає поглибити найважливіші знання про українську мову. Після чого усі дружно розгадували ребуси, тренували навички редагування текстів та випробовували вміння розгадування цікавих загадок, змагались у конкурсі скоромовок і виконували інші цікаві мовні завдання.
   Тож, думайте, розмовляйте, мрійте, пишіть, жартуйте, співайте, читайте рідною мовою!
               

вівторок, 22 жовтня 2024 р.

Яблука доспілі, яблука червоні!




До Всесвітнього дня яблук в рамках партнерської співпраці проводили майстер-клас для учнів школи №310 "Творчість", на якому діти мали змогу не тільки власноруч зробити цікаву поробку, але й дізнатись багато цікавого про яблуко і яблуні. Учні прослухали легенди про яблуко, згадали міфологічні та фольклорні сюжети, пов'язані з яблуками, в яких творах був присутнім цей чудовий фрукт і якими чарівними якостями був наділений. А ще обговорювали чи правда, що Ісаак Ньютон відкрив закон всесвітнього тяжіння, завдяки яблуку. За однією версією легенди, яблуко нібито впало йому на голову ...А ще дізнавались яка яблуня найстаріша в світі, чим унікальна кролевецька яблуня-колонія і як можна потрапити в книгу рекордів Гіннеса за найдовшу яблучну шкірку. Всі охочі мали змогу ознайомитись з цікавими книжками, які наявні в нашій бібліотеці. Запрошуємо на гостину!


неділя, 20 жовтня 2024 р.

Яскраве світло книжок Зірки Мензатюк

 

Зірка Мензатюк – відома українська дитяча письменниця, казкарка, талановита журналістка, членкиня Національної спілки письменників України, володарка низки престижних літературних премій. В цілому творчість Зірки Мензатюк має яскраво виражений національний мотив. Авторка відноситься до тих сучасних письменниць, які активно популяризують рідну мову.
  З нагоди ювілею письменниці пропонуємо вашій увазі відеопрезентацію книжок, які є в нашій бібліотеці. Адже казки живуть скрізь – навіть у звичайних, на перший погляд, речах і подіях. Прочитавши казки Зірки Мензатюк, навіть, якщо ти давно не дитина, здається, роки втрачають владу над тобою: щира дитяча безпосередність, допитливість і віра в те, що ти все-все зумієш у цьому світі – настільки переконують читача, що часто стають реальністю.


четвер, 17 жовтня 2024 р.

Зустріч з письменницею Лесею Ворониною


 В рамках партнерської співпраці  нашої бібліотеки і ліцею №22 відбулася зустріч з письменницею Лесею Ворониною  та учнями 4х класів. Пані Леся розповідала про героїв своїх книг, які потрапляли в різні фантастичні пригоди, про те, як створюється книжка, звідки черпає матеріал та натхнення для виходу нових книжок. Авторка відповіла на безліч запитань, які їй ставили діти. Всі охочі мали змогу потримати в руках Синьоморда, крокодила та інших казкових створінь, яких розмалював український художник, ілюстратор книжок Володимир Штанко,а письменниця відкрила таємницю- всі вони створені з камінчиків, які пані Леся привозить з подорежей. Зустріч пройшла в дружній та теплій атмосфері і залишила в душі приємний слід, задоволення від спілкування. Наостанок учні власноруч погортали книжки, які презентувала письменниця, особисто поспілкувалися з авторкою, зробили селфі. На згадку про зустріч придбали для себе книжки з автографом письменниці.