Міжнародний день птахів відзначається щороку в усьому світі. З'явився він у кінці ХІХ століття в Америці. Буквально за кілька років він став дуже швидко поширюватися по різних країнах Відзначати в Європі його почали вже в 1906 році.
Але квітень — це не лише місяць, коли відзначається річниця згаданої конвенції, але й час, коли більшість пернатих повертається додому. Адже половина птахів, що водяться в Україні, щороку відлітають на зиму в теплі краї. Деякі види повертаються на батьківщину ще в середині березня. В
Україні налічується близько 360 видів. Традиційно першими прилітають лелеки, жайворонки та гуси, які вважаються вісниками весни. За традицією в цей час в очікуванні пернатих розвішують шпаківні, синичники, та інші «пташині будиночки».
У нас, українців, багато улюблених і шанованих птахів, серед яких кілька фактично вважаються народними символами. Це і лелеки, і ластівки, і журавлі, і жайворонки… З птахами пов’язано чи не найбільше народних вірувань, пісень, казок, звичаїв, традицій… Вони перші приносять нам навесні вістку про зародження ще одного витка життя. Птахи — це пісня і політ, символ волі та простору, вони піднімаються вище гір і хмар, перелітають пустелі, моря, океани.
ЦІКАВЕ
ПРО ПТАХІВ
-
Полюючи за комахами, стриж за день пролітає 1000 кілометрів.
- Із 100
грамів пуху морського птаха гаги можна пошити шубу.
- Дивно,
але у горобця в два рази більше шийних хребців ніж у жирафа.
-
Швидкість польоту сокола під час полювання становить 360 кілометрів.
-
Ластівка за літо виловлює один мільйон мух, комарів і попелиць.
- Індик
бігає швидше за коня.
- Сіра
мухоловка прилітає з кормом до гнізда 400 разів на день.
Немає коментарів:
Дописати коментар