- Найпершою, навесні, зацвітає японська сакура (вишня).Цвітіння чарівних дерев вишні, або сакури справляє величезне враження не тільки в Японії. Починаючи з кінця березня (середини квітня - в залежності від кліматичної зони), парки та вулиці різних міст наповнюються рожевими пелюстками та ароматним квітковим запахом. Оскільки вишня цвіте великими суцвіттями, вона символічно асоціюється з хмарами, а в японській культурі піддається сильному впливу буддизму, уособлює ефемерність життя.
- Зозуля - пташка, «яка сама вимовляє своє ім'я» (грец. коккукс, куккос, лат. кукулюс, cucullus). Зозулі повертаються в нашу країну в середині квітня. Наші предки вважали появу цієї птиці символом весни. У багатьох народів вона вважалася птахом, що втілює душу, провісницею майбутнього і вісницею весни.
- У рослин навесні спрацьовує особливий годинник. Якщо зрізати гілку з дерева у березні та принести її додому, поставити у воду і добре освітлювати, гілочка дасть паростки. А от якщо зробити те ж саме з гілкою дерева в листопаді – нічого не станеться, листя і бруньки не з'являться. Навіть якщо світло і тепло будуть такими самими. Річ у тому, що у дерев є свій особливий годинник, що вимірює довжину світлового дня і ночі.
- Весняна квітка медуниця чотири рази змінює свій колір: коли вона розпускається, то стає рожевою, потім пурпуровою, фіолетовою і, зрештою, синьою.
- Весною бджоли більш дружелюбні, ніж в інші періоди.
четвер, 26 березня 2020 р.
Весна-чарівниця
Підписатися на:
Дописати коментарі (Atom)
Немає коментарів:
Дописати коментар