вівторок, 21 березня 2023 р.

Книжковий дивосвіт Лесі Ворониної


«Завжди пишу про те, що цікаво мені і, сподіваюсь, дітям. Дитяча книжка передусім має бути цікавою. Мені хочеться, щоб дітям були небайдужі мої герої, щоб вони схотіли дізнатися більше і про те, з ким ці герої дружать, що люблять, чого бояться, про що мріють… Тобто я створюю цілий світ, який має захопити читача» 

                                                                                 Леся Воронина  

    Народилася Леся Воронина (Вороніна Олена Анастасіївна) 21 березня 1955 року в Києві в письменницькій родині. Назвали дівчинку Лесею на честь великої письменниці Лесі Українки. Її дід Прохор Воронін був письменником, тато – художником-оформлювачем і реставратором, а мама – перекладачем художніх творів.

Вдома у них завжди було багато книг. Отож, книжки для маленької Лесі були цілим світом.

Леся рано навчилася читати, а згодом і сама почала вигадувати різні цікаві історії, адже росла досить кмітливою, веселою фантазеркою.

Для публікації власних творів використовувала такі псевдоніми: Гаврило Ґава, Ніна Ворон, Олена Вербна, Сестра Лесич.

У юності захоплювалася східними двобоями та йогою.

Весела і товариська Леся була лідером серед однолітків. Однокласники дуже любили слухати її кумедні побрехеньки.

1972 року Леся Воронина вступила на заочне відділення філологічного факультету Київського державного університету ім. Т. Г. Шевченка, закінчивши його 1979 року.

За роки навчання вона працювала кур’єром у Спілці письменників України, лаборантом у школі, навіть електромонтером на деревообробному комбінаті, а також екскурсоводом у Музеї народної архітектури та побуту в Пирогово (етнографічний музей просто неба на південній околиці Києва) та на інших роботах.

 Перші казки Леся Воронина написала для сина Євгена, щоб якось втихомирювати досить рухливого і веселого хлопчика.

Леся Воронина мандрувала автостопом Україною та на байдарках – Польщею.

   Напередодні Дня народження письменниці в нашій бібліотеці представлена книжкова виставка «Книжковий дивосвіт Лесі Ворониної ». Запрошуємо користувачів  до чудової подорожі світом фантастичних пригод, дивовижних мандрівок, детективних історій, світом чудових книг Лесі Ворониної.

Немає коментарів:

Дописати коментар