вівторок, 9 квітня 2024 р.

ДЕСЯТЬ символів незламності України за час війни з рф

       За час війни рф проти України наша скарбничка народних символів поповнилася новими знаками незламності, героїзму, мужності, турботи, стійкості, любові та самопожертви. І цей перелік поповнюється ледь не щодня. Українці згадують про них під обстрілами та під час сирен, а користувачі соцмереж створюють меми та жарти. Ми зібрали символи цієї війни, які підтримують українців.

Азовсталь
Металургійний комбінат "Азовсталь" став справжньою цитаделлю опору російським окупантам під час блокади Маріуполя. А кожен, кого він прихистив – символом надлюдської стійкості та мужності. Місто опинилося в блокаді з перших днів повномасштабного вторгнення рф. Тоді у підземеллі промислового гіганта опинилися тисячі людей, серед яких були цивільні, медики та майже 3 тисячі українських бійців з різних підрозділів, зокрема нацгвардійці, прикордонники, десантники, працівники СБУ та "азовці". Поки окупанти намагалися стерти з лиця землі інфраструктуру міста, вбиваючи десятки тисяч людей, "Азовсталь" залишалася останнім бастіоном Маріуполя. Росіяни вдень і вночі атакували комбінат з неба, моря і землі; обстрілювали та скидали запалювальні снаряди, фосфорні бомби, намагаючись послабити оборону. Лише 20 травня, виконуючи наказ вищого військового командування, герої припинили оборону, щоб вижити.
Кухонна шафка і півник з Бородянки
Один зі знакових символів незламності Україні подарувало місто Бородянка Київської області, яке зазнало нищівних авіабомбардувань російської авіації. Після його деокупації у квітні 2022 року кореспондентка Суспільного Єлизавета Серватинська зробила фото, яке стало вірусним у соцмережах. На ньому — стіна зруйнованої авіабомбою багатоповерхівки, де над проваллям від вибуху дивом втрималася дерев’яна кухонна шафка. Вцілів не лише посуд всередині неї, але й керамічний півник на самій шафці.
Танк у городі
Селище Велика Димерка на Київщині було окуповано 23 дні на початку російського вторгнення, однак буденне життя сюди повернулося значно швидше, ніж можна було б очікувати. Місцева родина Семиногів, яка виховує трьох дітей, втратила дім внаслідок російського вторгнення, однак їхній город став справжнім символом незламності. Залишений тут корпус знищеного російського танка, що приніс смерть і руйнування у Велику Димерку, не завадив родині засадити свій город буряками, капустою та іншою городиною. Спочатку, кажуть господарі, техніку не прибрали вчасно, а потім вже вони не хотіли втратити врожай через демонтажні роботи. Фотографії цієї ділянки, де життя перемогло війну, розійшлися у соцмережах.
Жовта кухня в Дніпрі
Удар російською ракетою Х-22 по житловому будинку в Дніпрі 14 січня 2023-го став одним з найстрашніших воєнних злочинів Росії від початку вторгнення. Тоді внаслідок атаки, загинуло 46 людей (серед них троє дітей), було поранено майже 80, серед них 13 дітей.Серед тих, чиє життя забрав удар рф, був і тренер з боксу Михайло Кореновський, який перебував у своїй квартирі. Його родина — дружина та дві доньки — врятувалися дивом, оскільки на момент вибуху вже вийшли на вулицю на прогулянку. Кореновський, який щойно повернувся додому після змагань, мав невдовзі приєднатися до них, але не встиг. Внаслідок влучання ракети багатоповерхівка втратила частину стін, і вся Україна побачила теплу й затишну "жовту кухню"родини Кореновських.У ній вціліли меблі і навіть тарілка з яблуками на столі лишилася недоторканою - це стало уособленням життя, яке намагається зруйнувати Росія в Україні своїми варварськими атаками — і яке боронять на фронті українські захисники.
Патч Залужного з Бебі Йодою
У червні 2023 року українських користувачів соцмереж розчулив і захопив незвичайний "шеврон" на формі Залужного— патч-нашивка із зображенням «малюка Йоди» або Ґроґу, персонажа телесеріалу Мандалорець за мотивами всесвіту Зоряних воєн. Він став символом незламності українських "сил добра" на чолі із головнокомандувачем ЗСУ.
Пес Патрон
Патрон, пес-сапер і талісман чернігівських піротехніків ДСНС України, від початку повномасштабного вторгнення рф швидко здобув славу улюбленця всієї України. Лише за перший місяць великої війни пес у власному “робочому” бронежилеті допоміг виявити понад 90 вибухових пристроїв, встановлених окупантами. Патрон став не лише символом супротиву України, але й справжньою дипломатичною зіркою, популярність якої конвертується у допомогу розмінуванню українських територій.
Український прапор на острові Зміїний
Відтоді, як 24 лютого 2022 року українські захисники відправили за відомим курсом “рускій воєнний корабль”, що погрожував прикордонникам на острові Зміїний, цей маленький шматочок суходолу в 120 км від Одеси тримає марку незламного символа для українців і прокляття для окупантів. Крейсер Москва нині лежить на дні Чорного моря, тоді як Зміїний вільний вже понад рік. З 7 липня 2022 року над островом майорить український прапор, що дарує надію на звільнення всіх захоплених окупантами земель.
Літак Мрія
Єдиний і найбільший у світі літак Ан-225 Мрія так і не встиг безпечно залишити Україну до початку повномасштабного вторгнення рф. Літак, знищений внаслідок російських ударів по аеропорту Гостомель, став однією з найбільших інфраструктурних втрат України — і болісним нагадуванням про те, яку дорогу ціну платить Україна за опір російській агресії. Водночас подальша доля Мрії стала скоріше символом боротьби і витривалості України в найважчих умовах.
Паляниця
Слово "паляниця" стало своєрідним "паролем", за допомогою якого українці, зокрема військові, відрізняють "своїх" від "чужих". До війни його лише зрідка можна було почути від пересічного громадянина, а зараз деякі використовують це кодове слово цілком серйозно. Українці обрали слово "паляниця" кодовим не дарма, адже "сусіди" мало того, що плутають поняття, так ще й не можуть його правильно вимовити.
Тарас Шевченко: пам’ятник у Бородянці
Це пам’ятник поету в Бородянці, що був прострілений під час російської окупації міста. Погруддя Шевченка, чоло якого пробив уламок, стало одним із найпотужніших символів на початку повномасштабної війни рф.  

Немає коментарів:

Дописати коментар