понеділок, 3 січня 2022 р.

«Чарівний світ Д.Р.Толкіна»

     З січня шанувальники творчості Джона Роналда Руела Толкіна у всьому світі святкують день народження улюбленого автора. Відомий англійський письменник,лінгвіст, професор Оксфордського університету, автор "Гобіта" і трилогії "Володар перстенів", Роналд Толкін визнаний батьком сучасної фентезі-літератури.Свій письменницький шлях Толкін почав зі звичайної казки, яку склав для своїх маленьких дітей. Їм дуже сподобалася історія про гобітів, і Рональд вирішив переписати її на папір і намалювати до неї малюнки. Цей рукопис випадково потрапив до студентки Толкіна і їй вона дуже сподобалася. Згодом, "Хоббіт" потрапив до одного видавця, який зважився і надрукував книгу. Книга настільки сподобалася читачам, що Толкін написав продовження —книгу "Володар кілець". В інтерв’ю BBC у березні 1968 року Толкін згадував: “Переді мною лежала купа екзаменаційних робіт, бо під час літньої відпустки я оцінював шкільні екзамени, що було дуже працемістким і, на жаль, ще й нудним завданням. Пригадую, як відкрив одну роботу – і ледь не поставив додатковий бал, навіть п’ять додаткових балів, бо один аркуш тієї роботи був зовсім чистий. Прекрасно! Не треба нічого вичитувати.І от я –  невідомо нащо – нашкрябав на тому аркуші "У норі під землею жив собі гобіт".І хто б міг подумати, що саме  ці слова стануть початком легендарного циклу книг Роналда Толкіна про світ Середземномор’я з його власною історією,  такими дивними народами та мовами. Толкін  зізнавався, що так само, як і гобітам, йому до вподоби спокійне й розмірене життя, прості ситні страви, зрозумілий гумор,  зелені дерева й сади. А ще він обожнював одягати яскраві вишиті жилети та курити по обіді трубку."Я хоббіт в усьому, крім зросту"., — часто жартував він. А ще,  знав багато мов – латинську, грецьку, валлійську, старофінську, старонорвежську, готську та ін. Особливу пристрасть Джон Толкієн відчував до так званих мертвих мов так створив кілька штучних мов: квенья, або мову вищих ельфів; Сіндарін – мова сірих ельфів.                              Після смерті батька його син Крістофер випустив кілька творів і невиданих рукописів, в тому числі «Сільмаріон». Також були видані казки, вірші.

   До 130-річчя від дня народження Роналда Толкіна  пропонуємо вам  підбірку книг письменника та запрошуємо  здійснити  подорож Середзем’ям у компанії гобітів, гномів, ельфів та одного мудрого чарівника. А які книги письменника ви любите найбільше?

          Рекомендуємо літературу, яка є у фондах нашої бібілотеки:

  1. Толкін Дж. Р.Р.  Берен і Лутієн. – Л.: Видавництво «Астролябія»,2018. – 320 с.
  2. Толкін Дж. Р. Р.  Володар Перснів: Трилогія - К.: Школа, 2002. - 398 с.
  3. Толкін Дж. Р. Р.  Гобіт, або Мандрівка за Імлисті гори. - К.: Школа, 2002. - 348 с.
  4. Толкин Д.Р.Р. Лист работы Мелкина и другие волшебные сказки . - М.: РИФ, 1992. -310 с.
  5. Толкиен Дж. Р.Р. Кузнец из Большого Вуттона. - М.: Монолог, 1994 . - 59 с.
  6. Толкін Дж. Р.Р.  Сильмариліон. - Л.: Видавництво «Астролябія»,2015.-576 с.
  7. Толкін Дж. Р.Р Сказання з Небезпечного Королівства . - Л.: Астролябія , 2009. - 400 с.

1 коментар:

  1. Після тривалого процесу співбесіди з іпотечними кредиторами ми в кінцевому підсумку запропонували пана Педро Джерома про позику в його пропозиції іпотечного кредиту. Як перший покупець житла, він чудово допоміг нам отримати іпотеку, надавши чудові поради та завжди піклуючись про наші інтереси. Я б безумовно рекомендував кожному, хто купує будинок або шукає кредитора з позитивною позикою для фінансування своїх потреб або бізнесу, використовувати пана Педро Джерома та його команду для будь-якого виду позики. Я обов’язково скористаюся ними знову в майбутньому. Ви можете зв’язатися з кредитним офіцером Педро Джеромом за електронною поштою: pedroloanss@gmail.com або через WhatsApp: WhatsApp: +1-8632310632 Удачі.

    ВідповістиВидалити